Huta, miasto i ludzie – fotografie Bolesława Szulima

Wołomińska huta szkła rozpoczęła swoją działalność w 1905 roku, a więc kilkanaście lat przed tym, jak Wołomin uzyskał prawa miejskie. Niewiele pozostało nam po tym okresie pamiątek – zaledwie kilka formalnych dokumentów i prasowych wycinków. Siedemdziesiąt lat później Huta Szkła im. Feliksa Paplińskiego była największym zakładem w mieście – dawała pracę ponad dwóm tysiącom osób, ale… poza wspomnieniami ich pracowników wciąż niewiele mamy świadectw tego czasu.

Prezentacja niewielkiej nawet części dokumentacji fotograficznej wykonanej w „dekadzie Gierka” przez Bolesława Szulima pozwoli spojrzeć na hutę, miasto i ludzi sprzed pół wieku raz jeszcze – a może… po raz pierwszy?

Bolesław Szulim (1951-2023) z Wołominem związany od dziecka. Przez wiele lat był aktywnym fotografem, dokumentującym codzienne życie miasta. W latach 1970-1981 był etatowym pracownikiem Huty Szkła w Wołominie. Przez większość tego okresu pracował jako fotograf w Miejskim Domu Kultury „Szklarynka”, gdzie prowadził także zajęcia fotograficzne.

Opracowaniem negatywów i technicznym przygotowaniem ekspozycji zajął się Łukasz Rygało, założyciel i administrator serwisu dawny.pl. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się, jak sam mówi, zbieraniem okruszków przeszłości…

Wstęp wolny!
Wystawę będzie można oglądać do końca grudnia.

https://www.facebook.com/events/8460286880766586/

Data

gru 06 2024
Zakończone!

Czas

18:00 - 20:00

Lokalizacja

Nałkowskiego 17, 05-200 Wołomin, Poland

Organizator

Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich
Email
noreply@facebookmail.com