XX Radzymińskie Zaduszki Jazzowe
Koncert jubileuszowy XX Radzymińskich Zaduszek Jazzowych w wykonaniu Judyty Nowak-Labuń i Janusza Szroma, z towarzyszeniem Tomasz Bielski Jazz Orchestra. Muzycy w takim składzie występowali przez laty w Radzyminie dając koncert w jednej z edycji zaduszek jazzowych i walentynek jazzowych. Teraz po kilku latach przerwy w Radzyminie znów zagrają wspólnie uświetniając okrągły jubileusz organizowania koncertów jazzowych.
Janusz Szrom – Jazzowy Wokalista Roku wg. plebiscytu miesięcznika „Jazz Forum” w latach 2009-2014. Kompozytor, aranżer, pedagog. Doktor habilitowany sztuki muzycznej. Udekorowany Medalem Gloria Artis za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Ściśle trzyma się wytyczonej sobie „jazzowej drogi”, nagrywając i koncertując z muzykami stanowiącymi trzon polskiej sceny muzycznej: Ewa Bem, Krystyna Prońko, Irena Kwiatkowska, Andrzej Jagodziński, Włodzimierz Nahorny, Wojciech Młynarski, Bogdan Hołownia, Jacek Meira (Niedziela), Zbigniew Wrombel. Dwa z jego albumów osiągnęły status złotej płyty: „Straszni Panowie trzej” oraz „Pogadaj ze mną”. Jego głos można odnaleźć na blisko czterdziestu albumach CD. Więcej informacji ->
Judyta Nowak-Labuń – wokalistka jazzowa, solistka w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego w Warszawie. Ma na swoim koncie wiele koncertów na scenach polskich i zagranicznych. Autorka tekstów piosenek, między innymi na płyty Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Wygraj Sukces”. Nauczycielka śpiewu prowadząca warsztaty wokalne, nagrywa piosenki do audiobooków, między innymi do polskiej wersji „Charlie i fabryka czekolady”. Współpracuje z wieloma orkiestrami. Wraz z jazzową Tomasz Bielski Jazz Orchestra występowała miedzy innymi w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Tomasz Bielski – absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie fletu prof. Elżbiety Dastych-Szwarc. Członek Zespołu Orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie. W pracy artystycznej nie ogranicza się jedynie do wykonywania muzyki klasycznej, jest również aktywnym i cenionym jazzmanem, kompozytorem, aranżerem i saksofonistą. Jako muzyk sesyjny nagrywał z takimi sławami polskiej muzyki jak: Andrzej Trzaskowski, Andrzej Kurylewicz, Jacek Bednarek, Jerzy Matuszkiewicz, Włodzimierz Nahorny. Długoletnia współpraca z Henrykiem Kuźniakiem i Lechem Brańskim zaowocowała zaproszeniem Tomasza Bielskiego do udziału w nagraniu muzyki do wielu znakomitych polskich filmów i seriali takich jak Seksmisja, obie części Va Banque, W labiryncie, Dwie wigilie (reż. K. Taras), Rośliny trujące (reż. R. Gliński), Stan wewnętrzny (reż. K. Tchórzewski).
Artysta jest również autorem muzyki do filmu dokumentalnego Świat widziany inaczej. Słowiński Park Narodowy (reż. Bogdan Snarski) oraz autorem aranżacji muzycznej spektakli teatralnych m.in.: Król Ból (reż. Karol Stępkowski, Tatr Bajka w Warszawie) czy Piosenki w starym kinie (reż. Andrzej Rozhin, Teatr Capitol w Warszawie). Prowadzony przez Tomasza Bielskiego zespół wykonał muzykę do filmu Wielkie oczy (reż. Jakub Z. Ruciński). Jako muzyk sesyjny brał udział w nagraniu ponad 80 płyt.
Jest założycielem i liderem zespołu jazzowego Tomasz Bielski Jazz Orchestra, z którym koncertował w klubach jazzowych w Polsce, Holandii, Niemczech i Skandynawii. Od początku kariery artysta cieszył się dużą popularnością i uznaniem zarówno słuchaczy jak i krytyków za swój profesjonalizm, ogromne wyczucie, elastyczność i swobodę w posługiwaniu się różnymi stylami. Z łatwością i finezją gra na flecie i saksofonie. Wcielenia artystyczne Tomasza Bielskiego są bardzo różnorodne. Kocha jazz i klasykę.
Jego aranżacje łączą w sobie klasyczną precyzję związaną ze specyfiką orkiestry symfonicznej z lekkością i spontanicznością charakterystyczną dla jazz bandu. W czasie kilkunastoletniej działalności jazzowej Tomasz Bielski wraz z zespołem występował w Filharmonii Narodowej oraz filharmoniach w Bydgoszczy, Kaliszu, Olsztynie, Opolu, Rzeszowie i Szczecinie. Publiczność oklaskiwała go również na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz na europejskich estradach w Bergen, Dortmundzie, Gandawie czy Trondheimie. Wieloletnie doświadczenie, nieprzeciętny talent, wyobraźnia muzyczna, ogromne wyczucie stylistyczne sprawia, że jego aranżacje doskonale potrafią pogodzić możliwości zespołu ze swobodą wypowiedzi muzyków jazzowych.
KUP BILET – 30 zł / z Radzymińską Kartą Mieszkańca 25 zł
https://bpr.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=177
https://cogdziekiedy.radzymin.pl/events/969
https://www.facebook.com/events/520521150594877/